Daší várka fotek od Tomáše Vašíčka: https://eu.zonerama.com/Vasicekphoto/Album/11662527


Zdravá lahev® je ideální lahev na vodu, studené i teplé nápoje, kterou si během několika let ověřilo a oblíbilo již mnoho maminek, dětí a sportovně aktivních lidí, kterým záleží na vlastním zdraví.

Stejně jako v minulých letech je Zdravá lahev® naším partnerem Olfin Car Trutnovského půlmaratonu.  

https://www.zdravalahev.cz/   
Tak je to opět tady :) Dne 23.06.2024 se uskuteční již 9. ročník Olfin Car Trutnovského půlmaratonu. Registrace je již spuštěna, moc se na vás těšíme na startu. Váš organizační tým 


Představujeme vám našeho nového partnera... výrobce hotových jídel, firmu:


                                                                           https://www.expresmenu.com/
Výsledky dětského závodu: https://www.sport-base.cz/vysledky/2023/z-trutnov-kids-23?flt[trat]=A1 

Výsledky dospělých: https://www.sport-base.cz/vysledky/2023/z-trutnov-23?flt[trat]=10km 

Fotoreport připravujeme... děkujeme za účast!!! 


!!!LETOS JE TU VELKÁ VÝZVA V PODOBĚ FIREMNÍCH ŠTAFET!!!

Dej do kupy 4 kolegy z práce, přihlas svoji firmu na: https://sport-reg.cz/nova-registrace?zavod=962</p>  a vyhraj zajímavé ceny včetně putovního poháru....Spustili jsme registraci pro 7. ročník OlfinCar Trutnovského půlmaratonu.

více na: https://www.sportchallenge.cz/cz/trutnovskypulmaraton/ 


Odolá při 6. ročníku Olfincar Trutnovského půlmaratonu rekord Dominika Sádla (CZ) čas 1:11:53 a Pyashuk Korsiaryna (PL) čas 1:27:54 ???


PRŮBĚHY DO DALŠÍHO KOLA PRO 10, 21 km a štafety


PARKOVÁNÍ V NEDĚLI 27.6.2021


Úschovna věcí s možností se převléknout bude fungovat v prostorách UFFA u prezentace. Úschovna bude v provozu max. do 16:00 hodin, poté již pořadatel za uložené věci neručí.


KAŽDÝ ÚČASTNÍK ZÁVODU nad 18 let vyplní a předloží při prezentaci prohlášení o bezinfekčnosti.

Dle aktuálních podmínek pro pořádání sportovních akcí je nutno dodržet jedno z následujících pravidel:

  • negativní test na přítomnost viru SARS CoV-2 POC ne starším než 24. 6. 2021
  • negativní test na přítomnost viru SARS CoV-2 PCR ne starším než 19. 6. 2021
  • 14 dní od ukončeného očkování
  • 180 dní od ukončeného onemocnění Covid 19

Lze doložit také doklad o testování ze zaměstnání nebo jiné instituce nebo organizace. Potvrzení musí mít náležitosti ohledně výsledku testu, data testování a razítka.


MAPA ZÁVODU 6. ročník OlfinCar Trutnovský půlmaraton:27.6.2021


  • Půjčovna koloběžek a šlapacích kár PRO DĚTI A DOSPĚLÉ - ZA DOBROVOLNÉ PŮJČOVNÉ... 

1.6.2021 Vody není nikdy dost, proto pro vás firma MARO nachystala balené vody pro každého:) Těšte se i na firemní stánek, slevové poukazy a když bude vedro- bude i sprcha, která vás při závodě zchladí. 


5. ročník Olfincar Trutnovského půlmaratonu vyhrál Dominik Sádlo (CZ) v čase 1:11:53 a Pyashuk Korsiaryna (PL) v čase 1:27:54. GRATULUJEME!

PRVNÍ oficiální report: https://trutnovinky.cz/sport/atletika-beh/2020/cerven/trutnovsky-pulmaraton-vyhral-sadlo-domaci-zima-dobehl-treti/ 


Firma MARO koupelny, která se stejně jako v loňském roce i letos postará o pitný režim závodníků a hostů, se rozhodla věnovat nejlepším běžcům v hlavní kategorii unikátní cenu. Nejlepší žena a muž získají voucher v hodnotě 5.000,- Kč, který mohou využít jak při nákupu tak i například jako slevu při realizaci koupelny. Zároveň MARO koupelny věnuje všem závodníkům slevu 10 % na veškeré produkty z maloobchodu. To už stojí za to se zúčastnit. Tak neváhejte a včas se zaregistrujte. Firmě Maro koupelny Trutnov velmi děkujeme. :-)


Naším partnerem je firma Decathlon Hradec Králové, který přiveze do Trutnova kromě cen pro malé i velké závodníky i prodejní stánek a zajistí doprovodný program pro návštěvníky. Děkujeme.

 Více na www.decathlon.cz.


Děkujeme za Vaši podporu. Více o RB se dozvíte na https://royalbay.cz/  


Jsme rádi, že nás i v letošní roce - při 5. ročníku OlfinCar Trutnovském půlmaratonu - podpoří Skupina ČEZ. Spolupráce si velmi vážíme a děkujeme za přízeň.


Jsme velmi rádi, že náš závod v roce 2019 absolvovala, na speciálně upraveném kole, tato výjimečná dáma. 

Člověk dokáže najít sílu a znovu vstát, ale už není stejný jako předtím...

A to se přihodilo i mně. Jmenuji se Iveta Hašková, je mi 50 let, mám tři dospělé děti. Pracovala jsem ve Svobodě nad Úpou v Alzheimer Care jako aktivizační pracovnice.

Moje onemocnění se začalo projevovat občasnými bolestmi hlavy, které přešly v nepříjemné migrény. Bolesti se stupňovaly tak, že už jsem vše nebyla schopna sama zvládat. A tak nějak se to rozbíhalo. CT v Trutnově, ukázalo nález, následovala magnetická rezonance (tenkrát ještě byla jen v Hradci Králové). Ve Fakultní nemocnici bylo všechno odhaleno. Nádory nezhoubného původu, takzvané meningeomy. Dost mně diagnóza překvapila. Na operaci si netroufli, MR nedokázala v té době odhadnout, které nádory mi způsobují TY šílené bolesti. Domluvili jsme se, že budu pravidelně navštěvovat neuroložku v Trutnově a 1 x za rok půjdu na MR a přijedu případně na konzultaci do Hradce. Pokaždé, když mi bylo nejhůře, mi byla podána infuze nebo injekce. Tenhle stav trval cca 13 let, když už jsem byla se svou nemocí celkem smířená a začala si uvědomovat, že nejsem jediná nemocná a že jsou horší nemoci jako mor, neštovice a rakovina. Já jsem na tom vlastně dobře.

Po jedné pravidelné MR (byl konec června roku 2017) mi sestřička z neurologické ordinace volala do práce, že mi připraví zdravotní dokumentaci a mám domluvenou konzultaci ve Fakultní nemocnici v HK. Pořád jsem neměla ani tušení, jak moc je celá situace vážná. Teprve v Hradci mně všechno rychle došlo. Namířila jsem si to na své známé oddělení neurologie, kam jsem pravidelně docházela. Ouha, tam mi oznámili, že tam žádnou konzultaci nemají hlášenou. Odkázali mně na neurochirurgii. Tam si mně převzal Mudr. Vladimír Hobza, Ph.D. (... a nepustil do dneška, za což jsem mu vděčná, neb když někomu někdo zachrání život, pak jeho život náleží zachránci). Byl to on, kdo mi sdělil: "Váš život je ohrožen, máte otok na mozku." Doporučil mi okamžitý nástup do nemocnice. Já se v tu chvíli zmohla jen na kroucení hlavou, jako že ne, ne a ne. TO NENÍ možné!! Během minuty jsem měla život naruby. Snad jsem ani nedýchala, nebyla jsem schopná mluvit, jen mi stékaly slzy po tvářích. Pan doktor pokračoval, úspěšnost operace je 50% a pravděpodobně zůstanete ochrnutá na pravou polovinu těla a už na mně otáčel monitor počítače a ukazoval mi moji MR. Konečně jsem se zmohla na větu, ale to není možné, to není moje, nemám žádné další zdravotní problémy a chodím do práce. Do dneška si pamatuji jeho větu (a budu si ji pamatovat na vždy) pacientka neguje své onemocnění. Tato věta mně úplně odbourala. Potom mi dokázal, že můj zdravotní stav není až tak úplně v pořádku. A já jeho argumenty chtě-nechtě musela přijmout. No, dopadlo to tak, že jsem jela oznámit do práce, že nebudu delší dobu pracovat. Pokud vůbec ještě budu... a 30.6.2017 jsem nastoupila do nemocnice: infuze, injekce, kanyla, kortikoidy, stříhání dohola, byla jsem jak v jiném světě (to snad není můj život, to jen sen, probudím se a bude zase vše OK) znovu MR. Můj den "D" byl 4.7.2017. Operace trvala 6 hodin, probrala jsem se na JIP. Trčely ze mě různé hadičky, byla jsem napojená na monitor-pípání, ve dne i v noci, nemohla jsem mluvit, hýbat pravou rukou a nohou. Nebudu se už dál rozepisovat, nebyly to zrovna hezký chvilky L. Na JIP jsem začala s rehabilitací, pod odborným dohledem, po pár dnech následoval převoz na normální pokoj, dále pak převoz na neurologii do Trutnova, pobývala jsem i na rehabilitačním oddělení a následovaly Janské Lázně, RÚ Kladruby. Pořád jsem nebyla schopna chodit, učila jsem se přemísťovat na invalidním vozíku (ten používám dodnes), to už pár krůčků zvládnu J s berlemi. A aby toho nebylo málo, přišla za mnou hluboká žilní trombóza (v třísle u pravé nohy). Tady jsem prožívala opravdu vážnou krizi. MOC MOC jsem chtěla chodit a CHCI! Skončila jsem na interně v nemocnici v Trutnově. Brrr... už nikdy více, ne, ne a ne!!

Druhá plánovaná operce měla být v dubnu 2018. Byla odložena z důvodu nedoléčené trombózy. 23.10.2018 jsem byla odvezena již po druhé na operační sál. I tuto operaci prováděl Mudr. Hobza. Laboratorní rozbor mých nádorů byl vyhodnocen, tak že jsou to nádory hodné, to znamená nezhoubné, dědičného původu. Nepamatuji, že by někdo z rodiny měl MOJI nemoc.

Závěr je takový, že od 1.7.2017 jsem doma, nejdříve v pracovní neschopnosti, od dubna 2018 mi byl přiznán plný invalidní důchod. Stále rehabilituji u Mudr. Romana Salaje. Nejdříve jsem cvičila pod dohledem Olinky Lamačové a teď cvičím u Ivy Krausové. Děkuji oběma za milý a trpělivý přístup J Co ještě dodat, snad jenže rááááda lyžuji, věnuji se keramice (spolupracovala jsem s Martinou Poliakovou, vlastní výtvarnou dílnu Dům pod Jasanem a Tkalcovské muzeum), háčkuji, čtu (což se mi teď docela hodí), chodila jsem na dlouhé procházky s pejsky, tančila jsem v souboru You can dance při ZUŠ Trutnov. Učím se být trpělivá, hodně jsem zpomalila svůj život a ráda bych lépe-více a bezbolestně chodila, třeba i znovu lyžovala a tančila třeba i řídila opět auto (samozřejmě ručně).

Víte, jak pozná člověk, že dospěl? Když si přeje dárky, které se nedají koupit v obchodě. JÁ se přiznávám, že v roce 2017 jsem dospěla... děkuji všem, se kterými jsem se během své nemoci setkala, nebo ještě setkám J IvetaZpočátku jsme se domnívali, že největším soupeřem pro loňského vítěze Volodymyr Timashov bude Jiří Čivrný. Nyní nám ovšem do hry vstupuje další hráč. Je jím fantastický polský běžec Piotr Holly (na fotografii s číslem 97), který se pyšní časem z půlmaratonu v hodnotě 1:13:45. (Volodymyr Timashov zvítězil loni v čase 1:14:01). Co na to říct...budou to nervy...a parádní podívaná. U toho nesmíte chybět.


Letos vám nově nabídneme i zdravé mlsání. Na půlmaraton totiž dorazí naše kamarádka Evča Pýchová, která pro vás sama a s láskou :-) připraví řadu dobrot. Více o nich a jejím životním stylu najdete na stránkách Necukruju.Registrace na 4. ročník Olfincar Trutnovského půlmaratonu spuštěna. Zaregistrovat se můžete ZDE!


Vítězem 3. ročníku OlfinCar Trutnovského půlmaratonu se stal sympatický atlet z Ukrajiny Volodymyr Timashov (vítěz z roku 2016), který trať letos zvládl v rekordním čase 1:14:01. Gratulujeme!


Závodníci - půlmaratonci získají letos tuto krásnou medaili s logem závodu.Je nám velkou ctí, že se letošního půlmaratonu zúčastní vítěz 1. ročníku OlfinCar Trutnovského půlmaraton - Timashov Volodymyr z Ukrajiny (na snímku v bílém tílku), který zvládl trať v čase 1:15:27. Schyluje se k parádnímu souboji mezi vítězem loňského půlmaratonu Jiřím Čivrným (1:14:43) a Trutnovákem Pavlem Brýdlem (první zleva, 1:15:40). U toho nesmíte chybět.


OlfinCar chce i tuto neděli obhájit prvenství ve štafetách. Rozbíhat bude jistě ve velmi rychlém tempu česká reprezentantka v běžeckém lyžování, 5. na zimní olympiádě v Soči 2014 a jedna z mála, která absolvovala i letní olympiádu v brazilském Rio de Janeiro 2016, tentokrát v maratonu, momentálně naše nejrychlejší běžkyně Eva Vrabcová-Nývltová. Přebírat bude juniorská běžkařská naděje Olfin Car Ski teamu Mike Opphoff, který dává zabrat i dospělým běžcům. Na třetím úseku poběž...í majitel firmy Olfin Car Viktor Kuhn, který se jistě nebude chtít nechat zahanbit mladšími členy štafety a poběží nad své možnosti. Na posledním úseku a v doběhu do cíle závodu uvidíme hokejistu světového formátu, hrajícího celou svou kariéru za jeden tým v NHL New Jersey Devils, Patrika Eliáše.


V přízemí společenského centra Uffo máte možnost využít úschovny věcí, k dispozici bude šatna a wc.


Tipy, kde v den konání půlmaratonu zaparkovat. Odstavné parkoviště U Studny, Pražská ulice (10 minut chůze), parkoviště u pivovaru Krakonoš, Barvířská ulice (5 minut chůze), parkoviště u vlakového nádraží (3 minuty chůze), parkoviště za bývalým okresním úřadem vedle Billy, (1 minutu chůze :-) ) V místě startu či blízkém okolí není možné parkovat, tudíž do centra dění pro jistotu nezajíždějte. Děkujeme.


Dochází ke změně ukončení dětských registrací. Malé závodníky bude možné přihlašovat na místě pouze do 9.15 hodin!!! Dospělí pak mají možnost zaregistrovat se v den akce do 11 hodin. Začátek je v 7.30 hodin. Děkujeme.


Vážení sportovci, jsme rádi, že Vám můžeme představit dalšího partnera půlmaratonu - ROYAL BAY Česko & Slovensko. Kromě krásných cen, které společnost věnuje vítězům, získá každý z účastníků slevový voucher. Děkujeme! :-)


Vítěz OlfinCar Trutnovského půlmaratonu si doběhne pro hlavní výhru v podobě zapůjčení Volkswagenu T-Roc na týden s plnou nádrží od generálního partnera  OlfinCar.


Účast na 3. ročníku potvrdil loňský vítěz půlmaratonu Jiří Čivrný, "desítkář" Kamil Krunka i místní borec Pavel Brýdl. K vidění tak budou opět skvělé sportovní výkony.


Další - velmi příjemnou - novinkou letošního ročníku je spolupráce s Iswari Sports. Můžete se těšit nejenom na ochutnávku zdravých produktů, ale i zajímavé ceny, které společnost věnuje všem kategoriím. Jejich výrobky, které si oblíbila řada sportovců, postupně představíme - více se dozvíte ZDE


Prostřednictvím videa se můžete seznámit blíže s tratí OlfinCar Trutnovského půlmaratonu.Anežka Drahotová je dalším profesionálním sportovcem, který se postaví na start Olfincar Trutnovského půlmaratonu! Tato sympatická atletka je juniorskou mistryní světa v chůzi na 10 km, pyšní se i tituly mistryně Evropy a České republiky. Úspěchy sklízí také na běžeckém poli a my jsme zvědavi, v jakém čase absolvuje trutnovskou certifikovanou trať. Nově Vám nabízíme jedinečnou příležitost, jak obdarovat své nejbližší zajímavým dárkem. Připravili jsme dárkový poukaz, který můžete využít na půlmaraton, trať 10 km i štafetový běh. V případě zájmu pište na info@trutnovskypulmaraton.cz!